Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > Schronisko > Adopcje > Gdy bierzesz psa ze schroniska
A- A A+

Adopcje - Gdy bierzesz psa ze schroniska

Adopcja psa ze schroniska to piękny gest, ale też odpowiedzialność.
Pamiętaj, że pies inaczej komunikuje się z otoczeniem niż człowiek, dlatego warto przygotować się na jego przyjęcie. Zapytaj opiekunów w schronisku, co wiedzą o jego przeszłości, będzie ci łatwiej zaakceptować jego zachowania.
Podobnie jak człowiek, każdy pies jest inny,  jednak  każdy potrzebuje bezpieczeństwa i poczucia przynależności. Zawsze, w każdym przypadku bardzo ważne jest ustalenie w rodzinie zasad, jakie będą od początku obowiązywać i ich przestrzeganie. Pies będzie się czuł doskonale, gdy wie, czego od niego oczekujemy i gdzie są postawione granice.

Najbardziej stresujące są dla niego pierwsze dni w nowym domu. Zorganizuj mu bezpieczne w miarę spokojne miejsce i najlepiej daj mu  wodę w misce, trochę karmy i czas na oswojenie się z nową sytuacją.
Sam zorientujesz się, czy psiak stroni od ciebie, czy szuka twojego towarzystwa. Z każdym dniem będzie czuł się coraz bezpieczniej.
Jeżeli pies był maltretowany, będzie potrzebował więcej czasu, aby mógł na nowo zaufać.  Może być też tak, że nieustannie będzie potrzebował  bliskości i zainteresowania. Musisz wtedy być konsekwentny w ustalaniu i przestrzeganiu zasad co jest zabronione, a co jest dozwolone.
Jeżeli na początku często szczeka, nie denerwuj się, wokół niego są same nowe dźwięki. Wkrótce powinien się do nich przyzwyczaić.
Nagradzaj go, dając mu pożywienie z ręki. W ten sposób przekonasz go, że może bez obaw do ciebie podejść oraz  że nie jesteś dla niego zagrożeniem, ale źródłem  najważniejszych dobrodziejstw: bezpieczeństwa i pożywienia.
No i wreszcie przyszedł czas na pierwszy spacer. Zanim spacery staną się przyjemnością, trzeba pokazać  psu, jak mają one wyglądać, a to wymaga trochę wysiłku. Na pierwszy spacer najlepiej wybierz miejsce spokojne i ustronne. Właściwe reakcje nagradzaj smakołykami.
Jeśli pies robi coś nie tak, jak tego oczekujesz, znaczy to, że nie dowiedział się od Ciebie co i jak powinien robić.
Jeżeli pies ciągnie smycz, możesz wypróbować obrożę uzdową. Obroża ta jest niezwykle pomocna w nauce chodzenia na luźnej smyczy. W przeciwieństwie do kolczatek - nie zadaje zwierzęciu bólu, a jedynie powoduje dyskomfort poprzez odwrócenie głowy i skutecznie zniechęca psa do ciągnięcia.
Pamiętaj, że pierwsze dwa tygodnie psa w nowym domu to okres adaptacji, w którym warto ustalić zasady. Bądź dla swojego psa mądrym przewodnikiem, cierpliwym i konsekwentnym. Zachęcamy do korzystania z licznych dostępnych na rynku przewodników w których znajdziesz dużo cennych rad opracowanych przez specjalistów. Zachęcamy do tego, im więcej będziesz wiedział i rozumiał z psiej psychiki, tym lepiej będzie się układało wasze wspólne życie.
Zawsze możesz zadzwonić po poradę do naszego schroniska!!!!













Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu