Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > Zgubiłem zwierzę - Co robić ?
A- A A+

Zgubiłem zwierzę - Co robić ?

Zgubiłem zwierzę – co robić?

 

  • Skontaktuj się ze Strażą Miejską pod nr 986 opisując zwierzę i okoliczności jego zagubienia.
  • Skontaktuj się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, pod nr tel. 48 384 77 73 podając opis zwierzęcia.
  • Jesteś na stronie internetowej Zwierzęta w Radomiu http://zwierzetaradom.pl . Wejdź do zakładki Ogłoszenia / zagubione i prześlij treść ogłoszenia na formularzu zgłoszeniowym dostępnym w tej zakładce Jego treść zostanie w niej niezwłocznie opublikowana.
  • Sprawdzaj codziennie na stronie internetowej Zwierzęta w Radomiu http://zwierzetaradom.pl zakładkę  Ogłoszenia / Znalezione - bo może ktoś zaopiekował się twoim pupilem - i przetrzymuje go u siebie w domu.
  • Nie rezygnuj z poszukiwań i cyklicznych wizyt w schronisku, bowiem zdarza się, że właściciele nawet po kilku latach nieobecności pupila - odnajdują go właśnie u nas !

 

Ważne:

Tylko Straż Miejska może odtransportować bezdomne zwierzę do Schroniska, dlatego warto poinformować ją o zgubie opisując jej wygląd oraz zostawiając telefon kontaktowy.

Jeżeli Twój pies posiada czip, masz bardzo duże szanse na jego odnalezienie. W przypadku znalezienia błąkającego się psa, patrol Straży Miejskiej w pierwszej kolejności  sprawdza czytnikiem, czy ma on wszczepiony czip. Jeśli zwierzę jest oznakowane i zarejestrowane w bazie danych szybko odzyskasz swoją zgubę.

Odwiedzając Schronisko możesz wywiesić zdjęcie zguby na schroniskowej tablicy ogłoszeń.

Jeżeli zwierzę odnajdzie się w schronisku, po jego odbiór zabierz ze sobą  książeczkę zdrowia, gdyż  musisz udowodnić, że zwierzę rzeczywiście należy do Ciebie. Ponadto w książeczce zdrowia zwierzęcia, znajdą się zapisy dot. niezbędnych zabiegów, które były wykonywane podczas  pobytu w Schronisku.  

Pamiętaj, że przez 15 dni od momentu przybycia zwierzęcia do schroniska, trwa okres kwarantanny - podczas której jest obserwowany jest jego stan zdrowia i zachowanie. W tym czasie nie można zwierzęcia poddawać żadnym zabiegom chirurgicznym z wyjątkiem ratujących życie oraz  nie może  być ono  oddane do adopcji  - tak więc jest to bezpieczny okres na podjęcie intensywnych poszukiwań "zguby". Po upływie tego czasu zwierzę  może zostać oddane do adopcji i tylko od dobrej woli nowego właściciela zależy, czy zechce je oddać.  

Pamiętaj , że skoro doprowadziłeś do zagubienia pupila, nie zabezpieczając go uprzednio w oznaczenie identyfikacyjne / np. chip, tatuaż, czy adresatkę z numerem telefonu/ - to twoje zwierze może być postrzegane jako świadomie porzucone czyli niczyje tzw. bezdomne.

Komuś, kto nie posiada psa czasami trudno jest zrozumieć, jak duże emocje towarzyszą utracie ukochanego pupila traktowanego jak członka  rodziny. Czasami zabłąkany pies  sam znajdzie drogę do domu, czasami znajdą się osoby które go rozpoznają i poinformują właściciela. Najczęściej jednak tracimy go bezpowrotnie. Opuszczony, w obcym środowisku narażony jest na różne niebezpieczeństwa. Sam również może wykazywać rozdrażnienie, agresję i stwarzać zagrożenie dla otoczenia.
Sytuacji takiej można zapobiec jak się okazuje w bardzo prosty sposób. Jest nim oznakowanie psa. Metoda nie jest nowa. Jeszcze kilka lat temu powszechne było wykonywanie tatuaży, jednak obecnie czipowanie wypiera inne metody znakowania.

Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu